Turistické informace Egypt

Turistické informace, rady a tipy na cestu do Egypta. Pro vstup do Egypta je vyžadován platný pas (cestovní, služební, diplomatický) s dobou platnosti nejméně šest měsíců ode dne podání žádosti o vízum. Vízum je možno získat na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v Praze.

Oficiálním jazykem v Egyptě je arabština. V turistických střediscích, v hotelích a s mladšími lidmi se dorozumíte anglicky, francouzsky, německy a rusky. Při fotografování je dobré se vyhnout záběrům vojenských a policejních objektů, nádraží, železničních uzlů, mostů, osob v uniformách, vojenské a policejní techniky. Turistům minimálně hrozí zabavení celého filmu.Egypt - informace o zemi


Oficiální název je Egyptská arabská republika. Hlavním městem Egypta je Káhira. Egypt má rozlohu 1 001 450 km2 a počet obyvatel 78,887 mil. Hlavní náboženství je Islám. Měnou je egyptská libra (EGP).

Počasí v Egyptě

Velmi příjemné je počasí v Egyptě od října do dubna, naopak v letních měsících (červen až září) teploty vystupují na 40°C, v jižních oblastech až na 50°C.

Celní omezení

Do EAR je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Striktně je zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Mnoho léků a podpůrných prostředků podléhá přísnému režimu kontroly, zejména pokud jde o jejich vývoz z Egypta.

Oblíbená letoviska

Obliba Egypta mezi turisty stále roste. Mezi nejznámější letoviska patří Hurghada a Sharm El Sheikh. Další letoviska se rychle rozrůstají, např. Taba nebo Dahab. Dovolená 2010 u moře v Egyptě je oblíbená pro svou výhodnu cenu, subtropické klima, pestré Rudé moře a egyptské památky.

Další doporučení

V Egyptě je velmi suché a horké počasí a je potřeba myslet na neustálý přísun vody. Nepoužívejte k pití vodu z vodovodu a pijte vodu pouze balenou. Bakšiš (spropitné) je v Egyptě samozřejmostí a nutností. Mějte v kapse stále několik drobných mincí nebo menších bankovek. Mnohdy postačí a udělá radost i pěkná propisovací tužka. Na tržišti rozhodně smlouvejte, zboží je možné zakoupit i za pětinu původně navrhované ceny.