Egypt Káhira

Káhira je hlavní město Egypta. Egypt - Káhira je kulturní centrum arabského světa a je nejlidnatějším městem afrického kontinentu.

Káhira se rozkládá v severovýchodní části Egypta při pravém břehu Nilu, bezprostředně před jižním okrajem nilské delty. Nejstarší části města Káhira leží dále od řeky, naopak při Nilu se tyčí moderní mrakodrapy a luxusní hotely. Na protějším západním břehu s Káhirou stavebně splývá Gíza, na jejímž okraji stojí světoznámé pyramidy.

Káhira památky

Káhira je plná starobylých památek. Za prohlídku rozhodně stojí Egyptské muzeum na třídě Midan Tahir, kde se nachází např. Tutanchamónův sarkofág, jeho poklad, zachovalé mumie dokazující um starověkých balzamovačů, sochy faraónových sluhů, pergameny, zlaté pohřební masky a další památky. V Káhiře také najdete největší mešitu na světě - Ign Tulun z 9. století.

Počasí v Káhiře

Počasí v Káhiře odpovídá kontinentální poloze města na rozhraní tropického a subtropického pásu ovlivněné blízkostí pouště. Nejvyšší letní denní teploty dosahují 40°C, v zimě minimální noční teploty klesají pod 10°C. Srážkové úhrny jsou velmi nízké a intenzivní déšt přichází pouze výjimečně v zimních měsících.