Egypt Hurghada

Egypt Hurghada je egyptské město a přístav na pobřeží Rudého moře v němž žije asi 40 000 obyvatel. Egypt a město Hurghada je největším egyptským turistickým centrem v oblasti Rudého moře.

Egypt Hurghada se stala oblíbenou destinací díky kombinaci vybudování infrastruktury pro turisty a využití přírodních podmínek - dlouhých písčitých pláží, podmořských korálových útesů, teplého podnebí a možnosti nabídky výletů.

Letovisko Hurghada

Letovisko Egypt Hurghada nabízí velmi kvalitní služby v oblasti ubytování ve všech kategoriích, je zde možnost navštívit typická arabská tržiště s širokou nabídkou beduínského a jiného lidového umění, či posedět v originální čajovně. Egypt Hurghada je oblast s celoročním slunečním svitem, tudíž je tu široká škála sportovního vyžití, ale také relaxace na písečných plážích.

Výlety z Hurghady

Egypt Hurghada je situována v blízkosti Káhiry a Luxoru, kde je možnost navštívit monumentální staroegyptské památky, nejznámnější pyramidové pole, kde naleznete nejznámější pyramidy v Gíze a Sakkaře, Údolí králů a královen, chrám královny Hatšepsut, zádušní chrám Ramesse II., Memnónovy kolosy, Luxor a chrám Karnak, ale také Dajr al-Madína (vesnice umělců, výroba z alabastru). Kromě výletů za historií nabízí Hurghada i cesty na blízké ostrůvky (nejznámější je ostrov Giftun) za neopakovatelným světem korálových útesů.