Egypt počasí

Egypt počasí - počasí v Egyptě je po většinu roku velmi teplé. Teploty v létě často překračují přes 40°C, zvlášť ve středním a horním Egyptě a v pouštních oblastech. Egypt má výrazně pouštní počasí. Zejména v létě, jsou zde větší teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Přes den je horko a sucho, v noci naopak chladno s občasnými větry.

K výraznějšímu zlomu počasí v Egyptě dochází přibližně v říjnu a listopadu. V zimních měsících je počasí v Egyptě přijatelnější pro cestování, v Káhiře se teploty pohybují okolo 20°C, na jihu v okolí Asuánu pak kolem 30°C.Počasí v Egyptě

Počasí v Egyptě je suché a horké téměř po celý rok. Výjimkou jsou měsíce prosinec, leden a únor, ve kterých má Egypt počasí na severu poměrně chladné a větrné. Na pobřeží Rudého moře jsou celoročně denní teploty vysoké. Přes noc se může citelně ochladit. V jížním Horním Egyptě (Luxor, Asuán a Abú Simbel) jsou při suchém horkém počasí v zimě teploty mezi 20 a 30 °C. V létě se mohou teploty vyšplhat až na 50 °C.

Kdy do Egypta

Pro pobytové zájezdy má Egypt ideální počasí v březnu až červnu nebo od září až po začátek prosince. Poznávací dovolenou pak bude nejlepší podniknout v zimním období (prosinec – únor).