Chrám královny Hatšepsut

Chrám královny Hatšepsut je zčásti vytesán do skalisek, takže působí, skoro jako by jej vybudovala samotná příroda. Chrám královny Hatšepsut se rozkládá na třech terasách, které se opírají o stěny, po jejichž stranách stojí sloupořadí a jsou vzájemně propojeny hlavní vzestupnou rampou.

Chrám královny Hatšepsut je tvořen ze tří teras, navzájem spojených rampami. V pravé části spodní terasy chrámu, za sloupovým průčelím, jsou vidět rekonstruované reliéfy královny Hatšepsut na lovu v papyrové houštině.Královna Hatšepsut

Hatšepsut byla královna 18. dynastie, která vládla starověkému Egyptu. Hatšepsut byla dcerou Thutmose I. a manželkou svého nevlastního bratra Thutmose II. Královna Hatšepsut nechala zbudovat jednu z nekrásnějších staroegyptských památek.

Mumie královny Hatšepsut

Mumie jedné z nejslavnějších královen Egypta, Hatšepsut, která používala titul faraon, byla konečně identifikována a jednoznačně se tím potvrdila její identita. Egyptologové jsou přesvědčeni, že identifikovali mumii královny Hatšepsut, nejznámější vládkyně starověkého Egypta. Tělo bylo nalezeno v prostém hrobě v Údolí králů. Jedná se o nejvýznamnější objev v Údolí králů od doby, co byla objevena slavná mumie Tutanchamona.

Chrám královny Hatšepsut